Padise Lasteaed

LIIKLUSPÄEV PADISE LASTEAIAS

Täna toimus meie lasteaias see üritus, kus kõik saime liiklusalaselt pädevamaks ja osavamaks.
Kui olime kogunenud Miniarenale, siis toimus väikene etendus, kus peaosa õpetajatel. Ootamatult tuiskas jalgrattal väljakule õpetaja Jaanika kiivrita, lutsutades pulgakommi ja helkurvestita. Samas pühendas kogu tähelepanu lastele ja seda tegi ta hõisates ja rõõmsalt lehvitades. Muidugi oli veel teinegi õpetaja (Virve), kes ülekäigurajal uudishimutses telefonis ja nii see õnnetus juhtuski. Mõlemad liiklejad prantsatasid pikali ja lapsed pidid arvama, mis küll valesti läks ja milliste reeglite vastu eksiti.
Kohe saabus aga veel üks üllatus ja nimelt politseiauto kahe politseinikuga. Meile tulid külla Lääne-Harju valla piirkonnapolitseinik Aile Kask ja abipolitseinik Liisi Printsmann. Nad olid kaasa kutsunud ka Lõvi Leo (õpetaja Reet), selle  vahva lõvipoisi, kes ei ütle ära võimalustest oma sõpradega kohtuda ja lõbusalt aega veeta.
Politsei tutvustas oma varustust ja kordas juba meie õpetajate poolt jagatud tarkusi liiklejatele. Seda me oleme ju kõik, nii jalakäijatena, autoroolis või jalgrattal. Muidugi sai tutvuda ikka väga lähedalt politseiautoga ka.
Meie pisemad asusid seejärel liiklusmänge mängima, aga Mesimummude ja Põrnikate rühm suundus rattaralli starti.
Sel aastal toimub juba 25. Tartu rattamaraton. Väga tore, et selleks ei peagi Tartusse sõitma, vaid saab ka Padise metsas toimetada ja nii me ka tegime.
Meie osalesime laste virtuaalsõidus. Kõik registreerunud said endale parima stardinumbri – number 1. Kahekesi rajale asudes nii mõnigi sõit kujunes ikka väga pingeliseks. Raja ääres oli kõigil võimalus oma sõpradele energiliselt kaasa elada.
Pidulikul ralli lõpetamisel ootas lapsi medal ning diplom. Diplomi saab igaüks ise soovikohaselt ära värvida. Kõikide osavõtjate nimed avaldatakse internetis. 
See  ratastel võidukihutamine pani ikka kõigil väga silmad särama ja kes veel seekord stardis polnud, siis järgmisel aastal kindlasti või äkki juba kevadel kordame…

Tänud kõikidele osalejatele ja lapsevanematele!

Liikumisõpetaja Virve Tauts

Related Post

ÕHINAGA ÕUE ÕPPIMA!ÕHINAGA ÕUE ÕPPIMA!

14. aprill oli rahvusvaheline õuesõppe päev. Padise Lasteaia selle õppeaasta teemaks on„Õhinaga õue õppima“ ja sellest lähtuvalt on õpetajad püüdnud võimalikult palju tegevusi läbiviia meid ümbritsevas kaunis looduses. Koostöös lapsevanematega