Meie projekti tegevused.

Padise Rohekonverents 2024

Viimastel aastatel on keskkonnaprobleemide lahendamise vajadus muutunud möödapääsmatuks. Alates kliimamuutustest kuni bioloogilise mitmekesisuse kadumiseni – väljakutsed, millega me globaalse kogukonnana silmitsi seisame, on tohutud. Kuid nendega kaasnevad ka uued võimalused kasvatada põlvkondi, kes ei ole mitte ainult teadlikud neist probleemidest, vaid ka võimelised astuma vajalikke samme muutuste elluviimiseks.
Kõik algab haridusest – eelkõige alusharidusest. Väärtused, teadmised ja harjumused, mida lastele nende varajases arenguetapis antakse, kujundavad nende elukestvat suhet loodusega.
Padise rohekonverents keskendus sellele, kuidas me, õpetajad ja kogukonnajuhid, saame luua õpikeskkondi, mis soodustavad sügavat sidet loodusega. Teemadeks olid strateegiad keskkonnahariduse lõimimiseks igapäevastesse tegevustesse, looduses mängimise tähtsuse mõistmine ning jätkusuutlikumate lasteaedade rajamise parimad praktikad.
Lisaks praktilistele aruteludele pakkus konverents ka inspiratsiooni. Kuidas anda lastele mõista, et nende igapäevased valikud, olgu need nii väikesed kui tahes, omavad mõju ümbritsevale maailmale? Me saame koos kasvatada põlvkondi, kes näevad keskkonna hoidmist mitte ainult kohustusena, vaid eluviisina.
Padise alushariduse rohekonverents tõi kokku eksperte Eesti erinevatest linnadest ning Islandilt ja Belgiast, et jagada innovatiivseid lahendusi, mis toetavad rohelise mõtteviisi juurutamist juba varakult. Kohal oli ka Eesti Rohekoolide programmi koordinaator, kes jagas erinevate lasteaedade parimaid roheideid ning rääkis rohelasteaedade statistikast. Konverents toimus Erasmus+ projekti tegevuste raames, mida juhib Padise Lasteaed ja mille eesmärgiks on viia jätkusuutlikkus igasse rühmaruumi. Kui Island on meie mõistes jätkusuutlikkuse meistriklass, siis Belgia alles alustab keskkonnateadlikkuse teekonda. Sellised üritused loovad erinevatele haridusasutustele suurepärase võimaluse üksteiselt õppida, vahetada kogemusi ja rakendada parimaid praktikaid oma lasteaedades. Rahvusvahelised ettevõtmised laiendavad pedagoogide silmaringi ja annavad neile võimaluse mõelda raamidest väljapoole ning rajada teistsugune tee jätkusuutliku hariduse suunas.

Padise Lasteaeda külastasid õpetajad Islandilt ja Belgiast.
Külaskäigu jooksul tutvuti meie õpetajate ja laste tegemistega, käidi külas Paldiski Lasteaias Naerulind, tutvuti Padise Põhikooliga ja avastati killukest kultuuri Arvo Pärdi Keskuses. Kohtumine lõppes esmakordse Padise Rohekonverentsiga, kus tegijad meilt ja mujalt tutvustasid oma asutuste jätkusuutlikke tegevusi. Samuti said sõna külalised, kes andsid ülevaate, kuidas jätkusuutlikkus Belgias ja Islandil toimib. Kogu külastus toimus Padise Lasteaia roheprojekti “Jätkusuutlikkus igasse rühmaruum!” raames, mida rahastab Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur.
07.-11. oktoober

Tutvumisõhtusöögil Padise Kastellis kohtusid partnerid kogu meie maja kollektiiviga, kus saadi paremini tuttavaks ja vahetati ideid edasise koostöö sujuvamaks muutmiseks.

Projekti kuuendal virtuaalkohtumisel arutati põhjalikult õpirännet Eestisse, keskendudes selle väljakutsetele ja ajakavale.

Padise Lasteaia delegatsioon külastas Islandil asuvat Arnarsmàri Lasteaeda.
Õpiränne toimus Euroopa Liidu rahastusega Erasmus+ koostööprojekti  “Jätkusuutlikkus igasse rühmaruumi!” raames, mille lipulaevaks on Padise Lasteaed. Projekti tegevustes on muuhulgas ettenähtud õpiränded Islandile ja Belgiasse ning oktoobris võõrustame partnereid oma majas, et üksteiselt parimaid rohepraktikaid õppida.